Rekonstrukce stávajících zařízení

Pokud stávající zařízení po mechanické stránce stále produkuje zisk, není důvod ho měnit. Problémem ale začíná být nedostatek náhradních dílů(S5), kdy jeich cena lehce převýší cenu celé rekonstrukce - politika firmy Siemens. Nemožnost rozšíření a napojení do podnikového systému bývá také důvodem rekonstrukce.

Rekonstrukce stávajících zařízení vyžaduje jiný přístup k realizaci, je důležité přesně pochopit stávající technologii a zjistit význam všech signálů z téměř vždy neodpovídající elektrodokumentace.

Problémem je i minimum času na rekonstrukci. 
 

Rekonstrukce linky na úpravu vlákna Košťálov

Dodavatel : firma Resim

Stávající linka S5 occa 30m dlouhá byla stále funkční,ale byly nutné úpravy a cena náhradních dílů přesahovala akceptovatelnou částku.Systém spravoval occa 350 signálů.

Oproti stávajícímu provedení každá technologie zobrazuje stav - diagnostika poruch.
Doplněna vizualizace navazujícícho lisu, který nemá ovládací panel.
 

Byla provedena výměna PLC S5 za PLC B&R a během 14 dnů došlo k výměně, během následujícího týdne už během výroby byly provedeny úpravy.Problémem bylo velké množství signálů, u kterých se nepodařilo zjistit jejich funkci předem. 

Sušící buben

Dodavatel : Michal Jelínek

Zákazník pořídil starý, ale funkční stroj na krystalizaci materiálu, ale výrobce již neexistuje a PLC je uzamčeno.tzn není možné provézt zálohu, ani modifikace.
V případě výpadku dojde k vysokým finančním ztrátám, protože linka nemůže vyrábět z nekrystalizovaného materiálu.Vzhledem k 100% vytíženosti je možné provézt rekonstrukci pouze během týdenní odstávky.

Byl napasán kompletně nový sw pro Simatic S300 a ovládací panel.
Oproti stávajícímu provedení byl přidán přehled stavu automatu.
Rekonstrukce byla provedena během 4 dnů během odstávky celé technologie.
Následující týden byly provedeny úpravy již během produkce.


© Kuesta technology 2017